
ФОТОВОЛТАИЧНО ОБОРУДВАНЕ
Фотоволтаични панели
Фотоволтаичните панели биват основно 3 вида: поликристални, монокристални и тънкослойни. Те са изградени от силициеви клетки, като силицията бива 2 основни вида: аморфен и кристален.
Технически спецификации – монокристални панели Sharp – half-cut
Соларити БГ е най-големият официален партньор на Sharp за България за висококачествени фотоволтаични панели.


Фотоволтаични панели
Монокристални панели
Монокристалните панели се отличават като едни от най-скъпите на пазара. Те могат да достигат до производителност 380 Wp и това ги характеризира като модулите с най-високо КПД от всички предлагани видове.
Монокристалните панели са изработени от цилиндрични клетки от един кристален силиций (моно-Si). За оптимизиране на производителността и намаляване на разходите на една клетка, четири страни са изрязани от цилиндрични блокове за получаване на силициеви пластини, което придава на монокристалните соларни панели характерния им вид.
Един добър начин за различаване на моно- и поликристални соларни панели е, че поликристалните соларни клетки изглеждат перфектно правоъгълни, без заоблени ръбове.

Предимства на полуклетъчната фотоволтаична панелна технология
Основните преимущества на полуклетъчните модули за потребителите са по-високата производителност (с 2-3%) и подобреното общо производство. При полуклетъчните модули стандартните клетки са разделени на две равни части. В допълнение, модулите също се делят на горна и долна половина, а полуклетките са разположени върху тях. Когато клетките бъдат разделени, генерираната мощност при всяка от тях се намалява наполовина, а загубите, свързани със съпротивление, на ниво клетка и модул, се намаляват до една четвърт.
Освен това, намаленият наполовина ток може чувствително да понижи температурата в клетките, като по този начин минимизира риска от създаване на ефект на горещи точки. Трите малки разпределителни кутии, разполагащи само с по един байпасен диод, пренасят по-малко топлина към клетките. Изброените фактори допринасят за цялостно увеличаване на жизнения цикъл на системата
Също е важно да се отбележи, че разделянето на модулите наполовина ще окаже въздействие върху крайната производителност. При разделяне на модула пътят на генерирания ток се съкращава, намалявайки загубите от съпротивление.
Вертикалният монтаж на модулите спомага против засенчване. Например, ако долната половина на модула бъде засенчена, горната половина все пак генерира 50% производителност, която при цял клетъчен модул би била прекъсната. Това може да се получи при междуредово засенчване на инсталации в свободно поле или покривни инсталации под наклон. Благодарение на полуклетъчните модули, системите могат да постигат по-високи класове на мощност и по-добра производителност.

Фотоволтаични панели
Поликристални панели
Първите слънчеви панели на основата на поликристален силиций, който е известен също като полисилиций(р-Si) и мулти-кристален силиций (MC-Si), са въведени на пазара през 1981 г. За разлика от монокристалните панели, при поликристални соларни панели суровия силиций се стопява и се изсипва в квадратна форма, която се охлажда и се нарязва на перфектни квадрати



Фотоволтаични панели
Тънкослойни (аморфни) панели



НАШИТЕ ПРОДУКТИ
ОБОРУДВАНЕ И МОНИТОРИНГ
Фотоволтаични
панели
Соларни
инвертори
Стационарни
конструкции
Соларен
мониторинг

СВЪРЖЕТЕ СЕ С НАС
Ще отговорим на всички ваши въпроси

НАШИТЕ АДРЕСИ
4003 Пловдив
ул. Ягодовско шосе
4113 Пловдив

ТЕЛЕФОНЕН НОМЕР
+359 (032) 511 564

ЕЛЕКТРОННА ПОЩА
office@solaritybg.com